Yaprak Dökümü 153. Bölüm ÖzetiYaprak Dökümü Youtube kanalını izlemek için tıklayınız

Fikret sonunda eve döner. Evdekiler onu çok merak etmiştir. Tahsin pişmanlığını bir kez daha dile getirir. Fikret sessizdir.

Necla ve Ali evliliğin ayrıntılarını konuşurlar. Necla, kendi aralarında bir nikah istese de Ali böylesine razı olmaz. Necla, Ali’nin bu isteğine karşı çıkmaz. Evlendikten sonra bir süre Ali’nin evinde yaşama teklifini de kabul eder.

Leyla ve Şevket, Leyla’nın evinde yemek yemektedirler. Leyla, onu Sedef’le görüşmesi için Milano’ya götürmeyi teklif eder. Bu sırada merakına yenik düşen Ferhunde de pencereden onları izlemektedir. Leyla dışarıdan birinin izlediğini fark edince Şevket bahçeye çıkar ve Ferhunde’yi fark eder. Ferhunde bir şey söylemeden koşarak uzaklaşır. Eve dönen Ferhunde gözyaşlarına boğulur.

Oğuz, evin kapısına kadar gidip telefondan içerde Şevket’in olduğunu öğrenince Ceyda’nın evine gider. Böylece Kaan ile de hasret giderecektir. Bu sırada kolundan yaralı olduğunu görürüz.

Fikret, Tahsin’le yatakları ayırmıştır. Cevriye Hanım, çok çabalasa da aralarında ne geçtiğini anlayamaz. Bu arada Ceyda fırsatı kaçırmaz. Kaan’ın yanında uyuyan Oğuz’un fotoğrafını çekerek, Leyla’ya mesajlar.

Cevriye Hanım, Nuniş’inden Tahsin’in Fikret’i aldattığını öğrenir. Şaşırtıcı bir şekilde Fikret’in safına geçer, Tahsin’e sert çıkar. Ama her zamanki gibi yangına körükle gitmektedir.

Leyla mesajı görse de Oğuz kolundaki yarayı göstererek durumu izah eder. Leyla, Oğuz’dan kendisinin ve doğacak bebeğinin geleceği için bu kirli işlerden ayrılmasını ister. Ama bu mümkün değildir. Oğuz nasıl bir durumun içinde olduğunu anlatınca Leyla çaresizliğini anlar.

Bu arada Mithat Bey ile Ferhunde’nin boşanma davası sonuçlanır. Boşanmışlardır. Ferhunde artık bu dünyada yapayalnız kaldığını anlamış gibidir. Bir süre adliye bahçesinde oturur. Yanında yalnızca ailesi ve onca yaptıklarına rağmen Gülşen vardır.

Milano’da okulunu biter Emir, Sedef’ten vazgeçmiş değildir. Sedef henüz onun duygularına karşılık verip vermeme konusunda kararsız değildir.

Tahsin’in arkadaşı Arif’in eşi Fikret’in kapısına dayanır. Belli ki, Arif ona yanlış yanlış bir şeyler söylemiştir. “Tahsin sevgilisini kocamdan kıskandığı için kocama saldırdı” der. Fikret’in kafası yeniden karışmıştır. Bunun Tahsin’in söylediği gibi anlık bir şey olup olmadığını sorgular.

Evlilik kararını Cem’in ailesine aktaran Necla, Suzan Hanım’ın sert tepkisiyle karşılaşır. Artık alışmıştır, aldırmaz. Içi rahatlamıştır. Sonra babasına hazırladığı sürprizi göstermek için onları bir yere götürür. Babasının en büyük hayalini gerçekleştirmiş, ona bir kitapçı dükkanı açmıştır. Ali Rıza Bey bu hediyeyi kabul etmek istemez. Bir süre direnir, ama sonra kabul eder.

Necla ile Ali’nin düğünü aile arasında sade bir törenle yapılır. Düğüne Fikret ve Cevriye Hanım da gelmiştir. Necla, umutla yeni yolculuğuna çıkarken Fikret bu törene yalnız katılmak zorunda kalmıştır. Artık Tekin ailesi için yeni sayfalara yeni şeyler yazma zamanıdır. Ali Rıza Bey de dükkanı açmıştır ki, birden dükkanın karşısındaki kaldırımda Leyla görünür. Acaba, bu kez onunla konuşacak mıdır?


 

Anket


Sizce Tekin ailesi tekrar bir araya gelecek mi?Anket Sonuclari


 

Yaprak Dökümü 153. Bölüm Yorumlarıshanon
Bu haftaki bölüm fena degildi.ben şevketin yerinde olsam ferhuhdenin saçını başını yolardım.hele o nejlaya uyuzum valla yine dört ayak üstüne düştü zengin kocayı buldu.salak karı babasına dükkan açtı adamın durumu zaten yok dükkanın vergisini,su ,elektrik parasını nasıl ödeyecek bir tane ev alsaydı emekli maaşıyla yuvarlanıp giderlerdi.Ali Rıza bey hani gururluydu dükkanı kabul etti.İşte oda ayak yapıyor gurur murur diye inşallah sonunda leylanın kapısına muhtaç olurlar.Zavallı leyla oda çok pasif zamanında nejlanın ağzını burnunu yırtsaydı ondan değerlisi olmazdı.ayyyyy çok sinir oldum be
07.05.10 17:23  unutabilsem48
hayatımda ne türk sinaması izlerdim.tvlerdeki türk dizilerini görünce sinirlerim alt üst olurdu halende öyleyimdir seyrettiğim şeyler futbol,belgesel ve sadece ve sadece yaprak dökümü oldu.Tek kelimeyle süper eski bölümlerini seyredip arşiv yapıyorum.Teşşekürler yaprak dökümü çalışanları yayın saatinde ne fotbol nede belgesel seyrediyorum sadece sizler varsınız artık hayatımda.sevgilerle hoşçakalaın
07.05.10 16:22  ipek67
bence yaprak dökümü çok uzadı insanları sıkmaya başladı artık herkes yaprak dökümünün ((y)) sini duyunca tiksiniyor.yaprak dökümü hakkında komik sözler bazı paylaşım sitelerindede geziniyor artık bitirirseniz bizde bir oh çekeceğiz oyuncularda
07.05.10 12:09  esila09
nikahta oğuzdan ödünç aldığı silahıyla sevinçten havaya ateş açan hayriş,yanlışlıkla benli gelinle bit damadı ağır yaralasın.sonra da aman ölmeseler,ağzımızın tadı bozulmasın diye bütün pastaları yesin.dört yıldır sayısız kötü olay yaşayan bahçıvan bu olaylara felç geçirmedi.ama bana pasta kalmadı diye hayrişe psikopatça bakıp,gerim gerim gerilsin.sonra da müjdemi isterim!bahçıvan artık felç olsun.
07.05.10 03:03  eysan73
ya neden yeni bolum fragmani yok interneti alt ust ettim neden koymuyorlar fragmani aski memnu yeni bitti fragmani 5 dakika sonra yayinladilar bizse hala bekliyoz ellerine ne geciyosa artik
07.05.10 00:19  BrownEyed341
bence tahsin hayriye hanimdan hoslaniyor,ali riza beyde ceydadan!
hepsi kerhaneye düssede kurtulsak
06.05.10 21:35  axmaq
iyi aksamlar.yaprak dokumunu cok seviyorum.dun izledim bence ali rza leylayla konusacak.cunki bakislarinda sertlik yokdu.oyle deyilmi.neden necla ne yapiyorsa af edilir ozelliklede ali rza necla bence cok arsiz ve eli rza bile ondan cekiniyor bi tek leylayi cok seviyorum mutlu olmasin isterim.sizce 5 sezonun devam edeceyi kesin.ben devam etmesini isterim .iyi geceler
06.05.10 21:03  parabol
dilek teşekkür ederim.kusursuz bir özet çıkarmışsın. ellerin dert görmesin.:D iyi akşamlar..
06.05.10 20:58  huysuzzz
hadi beni eleştiriiiinnnnnnnnn
06.05.10 19:53  huysuzzz
akşam yaprak dökümü güzeldi.bodur sedef yeni sevgilisini elinden kaçırıyo galiba .belkide yine şevketi kafalamaya başlar..şevket ferhundeye dönerse sedef hepten kudurur ki keşke dönse sırf sedef kudursun diye çok hoş olur bence.leylaya gelince onu çok seviyorum .ha unutulmaz dizisine de baktım akşam, o ne ya pinokyo tipli kızlar sanki yalan söyledikleri anda burunları uzuycakmış gibi bakıyorlar .iğrenç bi dizi ne diyim.......
06.05.10 19:51  YAP5RAK
ii akşamlar dilek.
06.05.10 19:01  YAP5RAK
zagor sen dedinki 2. 3. ve 4. sezonda bitmeye yönelik sloganlar verildi dedin bende HAYIRRR dedim. çnkü 2. ve 4. sezondaki sloganlar bitmeye yönelik değil. ayrıca sorumada cevap vermemişsin. olayı aşk-ı memnu ile açıkladğm yorumuma yani
06.05.10 14:49  Zagor Mert
eee başlayacağım ha bu ne böyle yazılmıyo yeter ya diyeceğim o ki, 3.sezonda bitecekti zaten 4te isterse başlama sloganı olsun off be bu ne ya yeter yazmicam daha
06.05.10 14:44  Zagor Mert
yaprak bak şimdi madme öyle kelime kelime yollicam:
ilk kelimeler:
yaprak5 anlamamakta ısrarcısın. :D 3.sezondaki
06.05.10 14:42  Zagor Mert
yA normal yorumumu yollamıjyonuz da siteyi kötülediğim yorumu niye yolluyonuzz offf bu ne beeeeeeeee
06.05.10 14:41  1
2
3
4
5
6
7
8
9
 
Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.Üyeliğiniz yoksa üye olmak için Tıklayın